Happy Easter To Our Little Mister

/
0 Comments
Hi everyone!
Today, I have for you a little bit longer article with a simple theme: 'Easter', so make yourself comfortable and I hope, you will like it :)

Ahoj všichni!
Dneska mám pro Vás jeden spíše povídací článek s velikonoční tématikou, takže si udělejte pohodlí a snad se Vám bude líbit :)


Finally, spring has begun and Easter is approaching. A Little Devil and I, we went to the store to look for some Easter decorations. The Easter Bunny is a symbol of Easter in most of Germany, so we definitely could not leave without him. I'm mostly looking for some nice painted eggs, but I can tell you, to find some which aren't kitschy, it was really a challenge. Finally, we went to Tchibo store and it was the best thing we could do. Whoever is following us on Facebook or Instagram knows, that I recently bought Easter cookie cutters from the store (which we've already tested :)) and I was really excited about them. The rest of their collection is also very well done, so if you are still looking for a nice decoration, we highly recommend this brand from Hamburg!

Jelikož nám začalo jaro a Velikonoce se pomalu blíží, zašli jsme s Malým Ďáblíkem do obchodu podívat se na nějakou tu velikonoční výzdobu. Ve většině Německa je symbolem Velikonoc zajíček, takže jsme rozhodně nemohli odejít bez něj. Já jsem hlavně hledala nějaká hezká malovaná vajíčka, ale řeknu Vám, že najít nějaká, která nejsou kýčovitá, to byl opravdu oříšek. Nakonec jsme zavítali do Tchiba a bylo to to nejlepší, co jsme mohli udělat. Ten, kdo nás sleduje na Facebooku nebo Instagramu ví, že jsem si od nich nedávno koupila velikonoční vykrajovátka (která už jsme dokonce testovali :)) a byla jsem z nich nadšená. Zbytek této kolekce je také moc podařený, takže pokud ještě sháníte nějakou pěknou výzdobu, Tchibo Vám rozhodně doporučuji!


As I wrote earlier, there is a bunny symbol of Easter and You can find him really everywhere. In various shapes, sizes and colors. Like in the shopping center, where we found dressed, about six feet tall, moving bunnies. Well, as the saying goes, there is no accounting for tastes...

Jak už jsem říkala, zajíček je zde symbolem Velikonoc a narazíte na něj opravdu všude. Různých tvarů, velikostí i barev. Třeba jako v obchodním centru, kde jsme narazili na asi dvoumetrové pohyblivé zajíce v oblečcích. No jak se říká, proti gustu...



What I really like is the decoration of gardens and houses. Decorated trees and shrubs with colored eggs look very nice, and when the sun is shining, it immediately put a smile on your lips. There are also really nice Easter fountains in the Germany, where tradition of decorting them dates back to the early twentieth century.

Co se mi naopak opravdu líbí je výzdoba zahrad u domků. Malovanými vajíčky nazdobené stromy a keře vypadají moc hezky a když navíc svítí sluníčko, jednomu to hned vykouzlí úsměv na rtech. Hezkou jsou také tzv. Velikonoční kašny, jejichž tradice zdobení sahá do počátku dvacátého století.



A traditional Easter lunch on Good Friday: Fish (no other kind of meat).
A traditional Easter lunch on Sunday: Lamb, potatoes and fresh vegetables.
Tradiční jídlo na Velký Pátek: Ryba (žádné jiné maso)
Tradiční jídlo na velikonoční sobotu: jehněčí maso, brambory a čerstvá zelenina.

Germans enjoy a very long Easter weekend, Good Friday and Easter Monday are public holidays, so families use these days-off for hanging together and many of them leave for vacation. According to tradition, bunny hides chocolate and colorfully decorated eggs and some little gifts for kids everywhere around the house or garden on Sunday and children are looking for it on Easter Monday morning. I am a little bit sorry that David will not go for Easter Caroling (Czech tradition), because it must be a real fun for boys, but as a girl, I likely give up this habit and just change it for a funny bunny. Certainly there will be an occasion where we will celebrate Easter in the Czech Republic and Davi will enjoy it (like last year and the year before). :)

I'm going to do one more Easter change this year. I want to bake a traditional Czech cake called Mazanec instead of Lamb (also a Czech traditional one). I did not realized that Easter will be really soon and that I should bring baking form for a lamb to Germany, when we were in the Czech Republic last time. So if I cannot manage to get a form, we will survive without a lamb this year, with Mazanec instead. Hope I can handle it!

Have a nice day!
K.

Velikonoce jsou v Německu obrovským svátkem a volno je tady nejen na Velikonoční pondělí, ale také na Velký pátek, takže si rodiny užívají společný prodloužený víkend a řada z nich odjíždí na tyto dny pryč. Podle tradice má potom právě Velikonoční zajíček v neděli všude možně po domě nebo zahradě ukrýt malovaná a čokoládová vajíčka a děti je ráno na Velikonoční pondělí hledají. Trošku mě mrzí, že Davídek nepůjde s karabáčem na holky, protože pro kluky to určitě musí být zábava, ale jako holka se tohoto zvyku ráda vzdám a vyměním jej právě za zajíčka. Určitě ještě bude příležitost, kdy budeme na Velikonoce v ČR a Davi si s tím karabáčem ještě zařádí (a ostatně s karabáčem koledoval loňský i předloňský rok). :)

Letos chystám ještě jednu velikonoční změnu. Místo beránka chci upéct mazanec. Když jsme byla naposledy v Čechách, nemyslela jsem na to, že budou Velikonoce a že bych si měla do Německa dovézt formu na beránka. Taky mě nenapadlo, že tady beránky nepečou. Takže pokud se mi nepodaří formu sehnat, budeme bez beránka, ale s mazancem. Tak snad se mi podaří!

Hezký den
K.


PS- Daffodils are planted everywhere in here. It's a real spring mood... :)
PS- A taky tady mají všude vysázené narcisy. To je jaro... :)











You may also like

Žádné komentáře:

About Us

Moje fotka
We are one Czech family living in Karlsruhe, Germany and writing a blog about how to be an active woman/man, while having a little kid:)...It's a blog about life, fashion, movies, music, traveling, family & having fun...
Používá technologii služby Blogger.